Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suverénní Vettel vyhrál VC Japonska

Sport

07.10.2012

Na prvního Fernanda Alonsa tak Sebastian Vettel ztrácí pouhé 4 body. Jezdec Ferrari totiž skončil již v prvním kole.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vettela na stupních vítězů doplnil překvapivě Felipe Massa a domácí Kamuj Kobajaši, pro něhož je tento výsledek o to důležitější, že pro příští sezonu ještě nemá podepsanou smlouvu.

Pojďme si teď trochu přiblížit průběh tohoto závodu. Již start byl velmi dramatický. První Vettel odstartoval bez problémů a udržel si vedoucí pozici. Na druhé místo se dostal Kobajaši, který předjel Marka Webbera. Na následující kolizi pak doplatil Rosberg a ještě prozatím vedoucí Alonso, jehož náskok v čele šampionátu se smrskl na pouhé čtyři body.

Na prvních zastávkách v boxech vydělal nejvíc Felipe Massa, který se rázem posunul na druhé místo. V průběhu následujících kol se rychlými časy snažil stáhnout náskok vedoucího Vettela, který ale kontroval podobně rychlými koly. Druhé zastávky se pak nejvíce povedly Hamiltonovi, který se probojoval na páté místo.

Poslední fáze závodu se nesla v udržování současných pozic. Vettel a Massa si udržovali vzájemný náskok, čtvrtý Button se pak snažil dotáhnout na třetího Kobajašiho, nicméně jeho pokusy skončily neúspěšně. Do cíle tak jezdci dojeli v pořadí Vettel, Massa, Kobajaši, Button, Hamilton, Räikkönen, Hülkenberg, Maldonado, Webber a Ricciardo, na kterého koncem závodu dorážel Schumacher, který nakonec proťal cílovou pásku jako jedenáctý.

Velká cena Japonska tak nabídla velmi zajímavý průběh. Odstoupení Alonsa a následné vítězství jeho největšího rivala Vettela slibuje napínavý souboj až do konce. Druhé místo Felipeho Massy je pak první pódium pro tohoto brazilského jezdce od VC Jižní Koreje v roce 2010. Domácí Kamuj Kobajaši se zase stal teprve třetím japonským jezdcem, který vybojoval stupně vítězů.

Další závod se pojede již příští týden, kdy se jezdci postaví na start Velké ceny Jižní Koreje.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: