Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Ve Španělsku vyhrál Pedrosa

Sport

30.09.2012

Domácí jezdec si tak nadělil krásný dárek ke svým včerejším narozeninám. Druhý dojel Jorge Lorenzo, který si stále drží náskok v čele celého šampionátu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na španělském kruhu v Aragónsku se představili nejprve jezdci nejslabší třídy Moto3. Nejlépe vystartoval Němec Jonas Folger, druhé místo držel Luis Salom, který si v sobotu zažil nepříjemný pád, při kterém si poranil rameno. Během závodu se na čele závodu utvořila skupinka až třinácti jezdců, takže o předjíždění rozhodně nebyla nouze.

Několik kol před koncem se na první místo dostal již zmiňovaný Luis Salom, který si vedení udržel až do cíle. Na pódium pak tohoto Španěla doprovili dva Němci – Sandro Cortese a Jonas Folger. Cortese si tak druhým místem upevnil vedoucí pozici v celém šampionátu.

Český jezdec Jakub Kornfeil nakonec dojel na 11. místě, Miroslav Popov závod nedokončil, stejně dopadl i Holanďan v českých službách Jasper Iwema, který upadl hned v úvodu závodu.

Do závodu třídy Moto2 nejlépe odstartoval nejrychlejší muž včerejší kvalifikace Simone Corsi, kterého následovali Claudio Corti a Pol Espargaro. Na čele se v průběhu závodu vystřídalo hned několik jezdců. Pět kol před koncem se do čela dostal Marc Márquez, který si ale vedení neudržel a propadl se o tři pozice.  

Jako první cílovou rovinkou nakonec projel Pol Espargaro na motocyklu Kalex, následovaný vedoucím mužem celkového pořadí Marcem Márguezem, třetím v cíli byl Scott Redding.

Jako poslední se na start připravili jezdci královské třídy MotoGP. Pole position si v sobotní kvalifikaci vybojoval lídr šampionátu Jorge Lorenzo, kterého následoval celkově druhý Dani Pedrosa. Nepříjemná nehoda potkala amerického jezdce Nickyho Haydena, kterého náraz vymrštil přes ochrannou bariéru.

 V průběhu závodu se v čele drželi právě první dva jezdci z kvalifikace. Následovala je skupinka tří jezdců ve složení Ben Spies, Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso. Stefan Bradl, který se v této skupince také držel, spadl a ze závodu tak odstoupil.  Dani Pedrosa poté využil výkonovou převahu své Hondy a Lorenza předjel. Velmi zajímavý pak byl souboj o třetí místo, o které se dlouhou dobu přetahoval Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso. Šťastnějším byl nakonec Dovizioso, který tak vybojoval třetí místo.

Vítězem se tak stal Španěl Dani Pedrosa, druhý byl jeho krajan Jorge Lorenzo, třetí tedy Andrea Dovizioso. Karel Abraham nakonec vybojoval devátou pozici, takže ve stáji AB Cardion Motoracing jistě zavládla spokojenost.

Příští závod se pojede za dva týdny v japonském Motegi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: