Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Kvalifikaci vyhrál Lorenzo.

Sport

29.09.2012

Do zítřejší VC Aragónska odstartuje z prvního místa dosavadní vedoucí muž šampionátu Jorge Lorenzo. Vedle něj se postaví jeho nejbližší pronásledovatel Dani Pedrosa.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pedrosa na nejrychlejší čas ztratil pouze 88 tisícin sekundy. Třetí Cal Crutchlow ztratil na první místo 0,172 s. Do druhé řady se postaví čtvrtý Ben Spies, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso. Sedmým nejlepším časem se blýskl náhradník Caseyho Stonera Jonathan Rea, který za sebou nechal Valentina Rossiho a Nickyho Haydena, kteří oba jezdí za Ducati Team. Český jezdec Karel Abraham se na zítřejším startu postaví na 14. místo. Nejrychlejším strojem z kategorie CRT byl na jedenáctém místě motocykl ART pilotovaný Aleixem Espargarem. Právě s tímto strojem absolvuje český jezdec příští sezónu.

V kategorii Moto2 si nejvýhodnější pozici pro nedělní závod vybojoval Ital Simone Corsi s motocyklem FTR. V první řadě ho doplní Pol Espargaro a Andrea Iannone. Švýcar Lüthi, který je momentálně čtvrtý v celkovém pořadí, upadl a obsadil až devatenáctou pozici.

V nejslabší třídě, v níž závodí i dva čeští borci, si pole position vyjel Jonas Folger, druhý skončil Luis Salom, oba na motocyklu Kalex KTM. V první řadě je doplní leader šampionátu Sandro Cortese na KTM. Jakub Kornfeil skončil v dnešní kvalifikaci sedmnáctý, Jasper Iwema jezdící za český tým FGR Honda vystartuje do zítřejšího závodu ze 24. pozice, Miroslav Popov skončil až na 34. místě.

Zítřejší VC začne v 11 hodin závodem nejslabší třídy Moto3. Závodníci prostřední kategorie Moto2 se na start připraví ve 12:20, vrcholná třída MotoGP se pak představí od 14 hodin.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: