Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Abraham odchází od Ducati

Sport

13.09.2012

Tým AB Cardion, v němž Abraham působí, přechází na motocykl ART.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Karel Abraham po letošním ročníku seriálu MotoGP skončí u Ducati. Pro fanoušky to jistě není zas až tak překvapivá zpráva, protože Karel i jeho tým na spolupráci s italskou značkou jistě nebudou mít zrovna nejpříjemnější vzpomínky. Jeho tým AB Cardion je před podpisem smlouvy na motocykl ART, který pohání motor Aprilia. Tento stroj spadá do nižší kategorie CRT (motocykly mají nižší výkon a maximální rychlost).

Motocykl ART je kombinací technologie MotoGP a superbiků, ze kterých si bere motor. Stroj je sice pomalejší, ale vzhledem k nižší ceně není jeho menší konkurenceschopnost zas až takový problém. Nicméně motocykly kategorie CRT, do které stroj ART patří, se neustále zlepšují a je jen otázka času, kdy se vyrovnají i továrním strojům.

Ducati také oznámilo jména jezdců pro rok 2013. Za tovární tým pojede Andrea Dovizioso a Nicky Hayden, za sateltiní tým, kde působil Abraham, pak Ben Spies a Andrea Iannone.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: