Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Loeb po deváte opanoval německou rallye

Sport

27.08.2012

Německou rallye k „velkému překvapení“ všech přihlížejících vyhrál úřadující mistr světa, Francouz Sebastien Loeb. Druhý skončil Jari-Matti Latvala z Finska, třetí dojel Mikko Hirvonen.

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Asfaltová soutěž na německých silnicích je už dlouho Loebovou nejoblíbenější rallye, vždyť zde triumfoval již po deváté. I tentokrát byl vítěz v cíli skromný a prohlašoval, jak byla soutěž náročná. V jeho podání však tato slova lze brát pouze jako útěchu na adresu pronásledovatelů. I letošní rok to vypadá, že úřadující šampion nenajde přemožitele a titul mistra světa bude jeho. Je až s podivem, kde bere vůbec motivaci.

Na druhém místě dojel průběžně pátý jezdec celkového pořadí Jari-Matti Latvala, a to se ztrátou 54 vteřin. Přestože v neděli Latvala zrychlil, Loeb si zkušené první místo pohlídal. jako třetí protnul cílovou pásku bývalý Latvalův kolega Mikko Hirvonen, jenž letos kryje záda právě Loebovi.

Loebův největší soupeř po pátečním programu Nor Petter Solberg vypadl z boje o možný triumf ve třetí z šesti sobotních RZ, na níž utrhl pravé zadní kolo. V šestém testu totéž potkalo průběžně čtvrtého Otta Tänäka z Estonska. Náš Martin Prokop skončil už ve třetí RZ.

Do konce šampionátu zbývají čtyři podniky a už nyní se dá říct, že Loeb si jede pro devátý titul mistra světa.

Výsledky německé rallye 2012:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3) 3:41:52,4, 2. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS) -2:00,1, 3. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -2:31,4, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -3:24,4, 5. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Mini John Cooper) -9:10,4, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Škoda Fabia S2000) -9:50,8, ...Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta RS) nedokončili.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: