Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda míří do Le Mans

Sport

29.06.2012

Automobilka Mazda oznámila, že se chce vrátit na slavný okruh La Sarthe, kde v roce 1991 doposud jako jediná japonská automobilka urvala celkové vítězství. Návrat je plánován už na příští rok, ale pouze coby dodavatel motorů.

Autor:Petr BenzlFoto:

K naší velké radosti se Mazda pro rok 2013 zúčastní slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Bohužel nikoli jako tovární tým, který by soupeřil s Audi a snad i Toyotou, která ještě účast v ročníku 2013 nepotvrdila, ale jako dodavatel dieselových motorů pro prototypy jezdící v kategorii LMP2. Zklamáni tak asi budou příznivci wankelových motorů, se kterými Mazda získala ono jediné japonské vítězství v La Sarthe.

Mazda hodlá nasadit nově vyvinutý motor SkyActiv-D s obsahem 2.2 litru. Motor bude k dispozici všem týmům soutěžícím v podnicích FIA World Endurance Championship, American Le Mans Series, European Le Mans Series a novou Asian Le Mans Series. Jedním z týmů, který konvertuje na diesel, je Dempsey Racing. Ten doposud jezdil s zážehovým monopostem Lola B12/80 Judd.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: