Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bentley míří na Dakar

Sport

22.05.2012

Podle informací britského serveru Carmagazine se automobilka Bentley chystá zúčastnit příštího ročníku Rallye Dakar. Použije k tomu prý původní Volkswageny Race Touareg 3, kterých se koncern po ročníku 2011 zbavil.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Bentley chce prý ještě před uvedením svého obřího luxusního SUV na trh tomuto vozu získat trochu prestiže. Automobilka se tak prý rozhodla koupit od soukromých týmů závodní speciály Volkswagen Race Touareg 3. Bentley je chce přestavět, upravit design a hodlá se s nimi podle informací carmagazine.co.uk zúčastnit na počátku roku 2013 dalšího ročníku náročné rallye.

Volkswagen se svého závodního programu na Dakaru vzdal po vítězstvích v letech 2009 až 2011 ve prospěch své účasti v šampionátu WRC. Auta po vítězství prodal soukromým týmům. Bentley se prý momentálně snaží zřejmě několik závodních prototypů Race Touareg 3 vykoupit. Auta by měla dostat design trochu připomínající budoucí SUV Bentley. To by mohlo být zajímavé i z toho pohledu, že závodní speciál ukáže směr, jakým se posune design sériového vozu. Ten se totiž oproti studii EXP 9F určitě změní, neměl by být tak brutální.

Případné vavříny z Dakaru mají posílit image budoucího terénního Bentleye. Za celým plánem zřejmě stojí současný šéf automobilky, Wolfgang Dürheimer. Ten je totiž zároveň šéfem sportovních aktivit koncernu Volkswagen. A za jeho účinkování u Porsche německá automobilka nasadila své upravené modely Cayenne na Transsibiřskou rallye.

Ani závodní historie Betnleye není úplně prázdná. Pravda, většina slavných kapitol byla napsána v počátečních dobách motorsportu v Le Mans v roce 1924 a pak letech 1927 – 1930 (tehdy už jako tovární tým). Tento úspěch si pak Bentley zopakoval s prototypem LMP1 Speed 8 v roce 2003. I tehdy ale vůz nebyl tak úplně dílem Bentleye, šlo o přepracované Audi R8, které se stalo základem fenomenálního úspěchu Audi v legendárním vytrvalostním závodě.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: