Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari F2012 představeno

Sport

04.02.2012

Stáj Ferrari chtěla původně přestavit nový monopost přímo na svém okruhu ve Fioranu, kvůli sněžení ale nakonec došlo pouze na internetové představení. F2012 je poměrně radikální změnou oproti loňskému monopostu.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Nové Ferrari F2012 rozhodně není nejkrásnější monopost, jaký kdy v Maranellu vznikl. Mohou za to změny v pravidlech, které novému Ferrari přisoudili nos s neobvyklým schodem. Toto řešení letos zvolí pravděpodobně většina stájí, Ferrari je prozatím třetí s tímto řešením (po Caterhamu a Force India) ze čtyř doposud představených vozů. Jedinou výjimkou je zatím nová formule od McLarenu.

Autorem konstrukce vozu je Pat Fry, bývalý inženýr McLarenu. Ten u Ferrari nahradil technického ředitele Alda Costu, který tým opustil. Jezdecká dvojice se pro letošní sezónu u Ferrari nemění, Fernando Alonso i Felipe Massa jsou stálicemi v rudém kokpitu. Pro Massu ale bude letošní sezóna obzvláště důležitá, pokud nepodá dostatečně špičkové výkony, může po jejím skončení o sedačku u Ferrari přijít.

S monopostem F2012 má Ferrari pochopitelně mistrovské ambice. Tým získal pohár konstruktérů naposledy v roce 2008 a mistrovský titul přinesl naposledy v roce 2007 Kimmi Räikkönen.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: