Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT-R možná skončí

Magazín

03.08.2012

Jízdně neuvěřitelný Nissan GT-R je v ohrožení. Automobilka totiž ještě neschválila vývoj nové generace, jejíž představení se přitom očekávalo už příští rok. Ve hře je i možnost, že špičkový model bude zrušen bez náhrady.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Současná generace Nissanu GT-R bude mít delší život, než se očekávalo. Automobilka totiž ještě ani nezačala vyvíjet jeho nástupce a je možné, že k tomu vůbec nedojde. Pokud ano, pak by se nová generace mohla objevit až v roce 2018, namísto dřívějšího očekávání, kdy měl nový model přijít na trh už v roce 2014.

Důvodem, proč Nissan váhá s výrobou další generace svého oceňovaného sporťáku, jsou pochopitelně peníze. Auto, které má především vylepšovat image automobilky, totiž nezaujalo tolik zákazníků, kolik si Nissan představoval. A role nositele image nestačí, GT-R si na sebe prostě vydělat musí. Celkem Nissan prodal pouze 5 914 kusů GT-R.

Současná generace R35 se tak bude nejspíš vyrábět déle, než se čekalo. V roce 2008 představený a neustále vylepšovaný sportovní vůz zřejmě dostane výraznější facelift a mohl by se prodávat ještě dalších zhruba pět let.

Je ale možné, že nové generace s označením R36 se ale vůbec nedočkáme. Krom finančních důvodů může za případným zrušením projektu superauta stát i změna strategie Nissanu. Automobilka neinvestovala do hybridních technologií a namísto toho se soustředí na vývoj elektromobilů. Přitom se spekulovalo, že příští GT-R mělo být právě hybridem.

Jenže vývoj takového ústrojí pouze pro účely jednoho extrémního modelu by byl pro Nissan příliš nákladný. Nehybridní GT-R by zase neměla punc nositele pokroku. A otázkou je, jak moc by byl relevantní plně elektrický model.

GT-R má ale ještě jednoho vnitřního nepřítele. Tím je případný supersport značky Infiniti, o kterém koncern uvažuje. V jeho případě by totiž byla automobilka schopna špičkovou techniku prodat podstatně dráže.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: