Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo vážně uvažuje o výrobě S60 Polestar

Magazín

15.07.2012

Ostré Volvo S60 Polestar, které zatím existuje pouze v jediném exempláři, se možná dočká sériové výroby v omezené sérii. Auto, které by mělo být rychlejší a výkonnější než Audi RS4 nebo Mercedes-C63 AMG, ale bude stát ohromný balík peněz.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Šéf automobilky Volvo prozradil magazínu Autocar, že jeho automobilka intenzivně diskutuje s úpravcem Polestar o možné výrobě omezené série extrémního Volva S60 Polestar, které se jako koncept představilo před několika týdny.

Oproti konceptu by se v podstatě nemělo technicky nic měnit, přeplňovaný šestiválec T6 3.0 by tak měl mít výkon ohromujících 374 kW (508 koní) a pohon všech kol. A podle všeho by měl mít fyzikální vlastnosti popírající jízdní vlastnosti.

Háčkem ale bude cena, která má být dána tím, že S60 Polestar rozhodně nebude taková „masovka“, jako konkurenční německé sedany. Produkce má být velmi omezená (konkrétní čísla známa nejsou) a hovoří se o cenovce 100 000 liber, tedy asi 3,2 milionu korun.

Odcházející generace BMW M3 v provedení kupé přitom stojí 1,785 milionu a Mercedes C63 AMG je k mání za 1,824 milionu. Volvo ale už podle některých zpráv prodalo původní koncept S60 Polestar neznámému kupci za 300 000 dolarů, tedy v přepočtu více než 6,2 milionu korun.

Každopádně, definitivní rozhodnutí o sériové výrobě zatím nepadlo, pravděpodobnost je ale vysoká.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: