Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Radical SR1

Magazín

06.07.2012

Sportovní vozy Radical nevynikají designem, zato nadchnou rychlostí a jízdními vlastnostmi. Model SR3 je ale pro řadu milovníků dynamického svezení příliš drahý, Radical proto představil levnější model SR1.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Zatímco SR3 je rekordmanem na slavné Severní smyčce Nürburgringu, nový SR1 bude excelovat především v poskytování jízdních zážitků za vcelku přijatelnou cenu. Cena má totiž začínat na 29 850 librách, což je v přepočtu asi 950 000 korun. Sice je to cena před zdaněním, ale i tak bude mít SR1 asi jen velmi málo konkurentů.

O pohon auta, které si opět bere za základ vzhled sportovních prototypů, se postará motocyklový čtyřválec Suzuki s objemem 1,3 litru. Ten má výkon 213 koní a 176 Nm. Jen 3,85 metru dlouhé, 1,62 m široké a 1,04 metru vysoké auto přitom váží pouhých 520 kilogramů, což znamená, že poměr výkonu na jednu tunu je ohromných 410 koní. Radical SR1 si tak na okruhu podá mnohem dražší supersporty.

Rychlost 96 km/h zvládne SR1 za pouhých 3,6 sekund, maximální rychlost je 222 km/h. Standardní výbavou je šestistupňová sekvenční převodovka a samosvorný diferenciál. S obutými slicky Dunlop zvládně v zatáčkách přetížení až 2,3 g. Auto je postavené podle regulí FIA a zatím to nevypadá, že by Radical chtěl připravit silniční verzi. SR1 je tak určen pouze k dovádění na okruhu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: