Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin Project AM310

Magazín

05.06.2012

Na automobilové přehlídce Concorso d'Eleganza Villa d'Este předvedla automobilka Aston Martin koncept Project AM310. Ten ukazuje, jak by měl vypadat nástupce modelů DB9 a DBS.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Na elegantním konceptu AM310 je v podstatě nejzajímavější to, že se o něm i po premiéře na přehlídce automobilové elegance ví jen velmi málo. Aston Martin oficiální fotografie auta stále tají, jeden snímek je dostupný na stránkách přehlídky a AM310 najdeme také na dvou fotografiích, které k festivalu automobilové krásy zveřejnila automobilka BMW. Ta celou akci Concorso d'Eleganza Villa d'Este zaštiťuje.

Jisté je, že tvary auta ukazují, jak by mohl vypadat nástupce model DB9 a DBS. Je jasné, že Aston Martin prozatím nehodlá změnit designový směr. Auto také stojí na stávající platformě, která je základem všech současných modelů automobilky. Ani na ní asi není třeba příliš mnoho měnit, jízdní vlastnosti auta jistě technici vyladí po svém.

Pod kapotou se bude nacházet opět šestilitrový dvanáctiválec, který pochází už z dob modelu DB7. Spekuluje se o tom, že by hřmící šestilitrový motor měl dosahovat výkonu přes 400 kW oproti současným 385 u DBS. Auto používá oproti současným modelům výrazně větší množství dílů z uhlíkových vláken.

Výraznou proměnou podle všeho prošel i interiér, který na současných modelech zestárl nejvíce. Na fotografiích ale zatím k vidění není.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: