Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První snímky prototypu Porsche 918

Magazín

17.05.2012

Automobilka Porsche ukázala první snímky prototypu hybridního supersportu 918. Firma nyní vstupuje do prakticky poslední fáze intenzivních testů, kdy už zkouší téměř hotové auto. To by se mělo za zákazníky podívat už příští rok.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Porsche 918 má poskytnout nebývalé výkony a jízdní zážitky v kombinaci s nízkou spotřebou paliva. Toho má dosáhnout především díky svému hybridnímu ústrojí, které nemá zatím v sériovém provedení obdoby.

Soustava s kombinací výkonného spalovacího motoru a elektromotorů má totiž mít celkový výkon přes 770 koní a kombinovanou spotřebu (zřejmě v cyklu NEDC) pod tři litry paliva na 100 kilometrů. Porsche nyní potřebuje extrémní hybridní ústrojí důkladně otestovat a tak připravilo prototypy, které už mají prakticky podobu sériového auta.

Namísto důkladného maskování ale automobilka zvolila pro zvědavce podstatně přívětivější provedení. Tvary auta již prakticky nijak maskovány nejsou, je jen možné, že se v sériovém provedení mohou mírně měnit. Hlavní maskování má na svědomí matný černý lak, který nedává některým linkám vyniknout, naopak bílá  místa trochu rozbíjí celkovou představu o provedení čelní části a boků.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: