Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jeep Grand Cherokee na Nürburgringu

Magazín

03.04.2012

Velké a ostré SUV Jeep Grand Cherokee SRT 8 dostali jako služebáky i Fernando Alonso a Felipe Massa. Divize SRT vzala tohoto mastodonta na Nürburgring, kde s ním specialistka na okruh, Sabine Schmidt, zajela slušný čas.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Výsledný čas na jedno kolo má hodnotu 8:49,487 sekundy a je na hony vzdálen jakýmkoli rekordům. Například roadster Radical SR8 LM, který drží dosavadní rekord, je o dvě minuty a jednu sekundu rychlejší. I většina dnešních supersportů, jako Ferrari Italia, Nissan GT-R a řada dalších si Grand Cherokeeho podá o zhruba minutu a dvacet sekund.

Na druhou stranu by Cherokee SRT 8 byl schopen po okruhu prohnat leckteré ostré hathbacky. Třeba Honda Civit Type R z roku 2001 byla jen o dvě sekundy rychlejší, Focus ST z roku 2005 zase o dvě sekundy pomalejší. Ještě o sekundu pomalejší bylo třeba Mini Cooper S z roku 2006.

Samozřejmě aktuální generace ostrých hatchbacků jsou rychlostí trochu jinde a SRT 8 by i na Nürburgringu ujely. Dosažený čas každopádně umožňuje udělat si představu o tom, jak dovede osmiválec Hemi 6,4 litru s výkonem 351 kW rozhýbat 2 336 kilogramů těžkého mastodonta, kterému se do zatáček určitě moc nechce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: