Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Facelift Phantomu načíná budoucnost Rolls-Royce

Magazín

14.03.2012

Jednou z poměrně nenápadných premiér ženevského autosalonu byla ta u Rolls-Royce. Od roku 2003 vyráběná limuzína Phantom se totiž dočkala faceliftu. Automobilka také odhalila některé své budoucí plány.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Na špičkové limuzíně Phantom toho nemusel Rolls-Royce mnoho měnit – i když se vyrábí už od roku 2003, stále patří v oblasti luxusních limuzín na absolutní špičku světové produkce. Nový Phantom Series II, který přináší modernizaci všem karosářským verzím modelu (tedy sedan, limuzína s prodlouženým rozvorem, kabriolet a kupé), tedy přináší jen několik vylepšení oproti stávajícímu modelu.

Rolls-Royce se chlubí především tím, že Phantom Series II je první vůz na světě, který dostane v sériové výrobě čelní LED světlomety. Ty doposud automobily používaly hlavně ve světlech pro denní svícení a v zadních skupinách, Phantom bude mít z LED diod i běžná světla. Podle Rolls-Royce to umožňuje aktivní práci světel, kdy lze například automaticky přisvětlovat do zatáček bez nutnosti dodatečných světlometů a lze také měnit tvar světelného kužele v závislosti na rychlosti automobilu.

Společně s novou technologií světlometů došlo také k lehkému faceliftu přídě Phantomu. Kulaté světlomety pro denní svícení jsou nahrazeny LED štěrbinovými podobnými těm u menšího modelu Ghost. Příď má celkově jednodušší tvary a nový je i design nárazníku. Žádné dramatické změny ve vzhledu se ale neudály, ostatně majestátnost Phantomu je ani nevyžaduje.

Automobily řady Phantom také dostanou novou osmistupňovou automatickou převodovku, která pomůže snížit spotřebu asi o 10 %. Novinky se objevily i ve vnitřní výbavě – inovovaný multimediální systém auta má jako svůj středobod nový 8,8 palcový multifunkční displej. Nový je i navigační systém s 3D zobrazením nebo parkovací systém s kamerami, který dovede řidiče při parkování navádět.

Zástupci automobilky také v Ženevě prozradili, že elektrický koncept 102 EX se nedostane do sériové výroby. Potenciální zákazníky vůz sice zaujal akcelerací a výjimečně tichým projevem, nelíbil se jim ale dojezd a doba nabíjení baterií. Dlouhodobě prý Rolls-Royce uvažuje u hybridech, pokud se tento  druh pohonu dostane do sériového provedení, má nabídnout to absolutně nejlepší, co bude na daném poli technicky možné.

Rolls-Royce che být také vnímán více jako výrobce dynamických vozidel. O tento posun vnímání se prý mají postarat kupé a kabriolet na základě menšího modelu Ghost. Vyloženě sportovní auto ale od Rolls-Royce čekat nemůžeme, stejně tak je vyloučeno jakékoli SUV nebo model menší než Ghost.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: