Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari ukáže nástupce Enza vyvoleným

Magazín

14.03.2012

Nejsilnější Ferrari všech dob, to je poměrně častý přívlastek nových modelů maranellské automobilky. Na delší dobu nepřekonatelný kousek se veřejnosti ukáže příští rok, vyvoleným ještě do konce letoška.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Že Ferrari připravuje nástupce špičkového modelu Enzo není žádným tajemstvím. Ostatně už jsme psali, že jeho hybridní ústrojí by mělo mít 920 koní. Automobilka nyní prozradila, že nejnovější supervůz ukáže ještě do konce letošního roku vybraným potenciálním zákazníkům. Ti se mají údajně dozvědět i cenu připravovaného auta, byť na ní asi záleží málokomu.

Bohatí milovníci Ferrari tak auto uvidí dříve než odborná i laická veřejnost. Datum světové premiéry modelu, který bude vyroben v omezené sérii, zatím nebylo stanoveno. Podle všeho se ale nejrychlejší Ferrari všech dob objeví buď příští rok v lednu v Detroitu nebo v březnu v Ženevě.

Nástupce modelu Enzo má ve všech výkonových parametrech překonat aktuálně nejsilnější sériové Ferrari historie, v Ženevě představené Ferrari F12 Berlinetta. F12 má dvanáctiválec o výkonnu 740 koní, který se stane základem pohonného ústrojí pro nástupce Enza.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: