Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin V12 Zagato: sériová verze

Magazín

12.02.2012

Automobilová krása je relativní, ale na světě pravděpodobně existuje jen málo jedinců, kterým by se nelíbil nádherný Aston Martin Zagato. Podobně málo jedinců si jej ale bude moci koupit.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Automobilka Aston Martin začne letos s produkcí sériového provedení úchvatného modelu V12 Zagato. Ten se na trh vydá poté, co nejprve vloni v květnu uchvátil veřejnost na autosalonech a pak Aston Martin prověřil jeho kvality v okruhových vytrvalostních závodech.

Právě z těchto „prověrek“ pochází asi jediná výraznější stylistická změna oproti původnímu konceptu – tou je pevné zadní přítlačné křídlo. Pro někoho může být z estetického hlediska rušivé, podle nás ale tvoří dobrou protiváhu masivnímu difuzoru a opticky přenáší váhu auta na zadní nápravu.

Modelů V12 Zagato vznikne pouhých 150 kusů. Dynamický vzhled s typickými Zagato prvky (střecha s dvojitým vyboulením, mohutná maska a useknutá záď) doplní luxusní interiér. Zde nemůže chybět nejjemnější kůže, tentokrát často s vyšitým logem karosárny.

Slavná italská karosárna ale nakonec vlastně vůz nenavrhovala. Design je plně dílem vlastního návrhářského oddělení automobilky. Karosárna Zagato se podílela na přípravě konceptu svými návrhy, automobilka ale nakonec vybrala interní řešení a Zagato pouze vozu propůjčila jméno.

Cena tohoto britského kousku italského designu je stanovena na 405 000 liber, tedy v přepočtu nejméně 12 milionů korun.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: