Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jenson Button prodává své Porche

Magazín

04.02.2012

Britský prodejce Steve Hurn Specialist Cars nabízí k prodeji černé Porsche 911 Carrera RS z roku 1973. To je samo o sobě velmi zajímavým sběratelským kouskem. Magazín TopGear tvrdí, že jeho předchozím majitelem je Jenson Button.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Inzerát na stránkách Steve Hurn Specialist Cars pilota Formule 1 a mistra světa z roku 2009 jako majitele neuvádí. Pouze píše, že auto s pořadovým číslem 1 280 (z 1 590) bylo doposud vlastněno milovníkem automobilů, který měl auto uloženo v klimatizované garáži a používal jej naprosto minimálně.

Po internetu kolují informace, že jde o vůz ze sbírky Jensona Buttona. Proč Button vůz prodává, se neví. Před Buttonem vlastnil vůz Ital Mario Angiolini, zakladatel závodního týmu Jolly Club. Díky němu má auto některou nadstandardní výbavu, která se rozhodně neobjevovala ve všech modelech RS. Jde například o samosvorný diferenciál, hlavové opěrky, střešní okno, vyhřívané zadní okno, samonavíjecí bezpečnostní pásy, mlhovky nebo osvětlení motorového prostoru.

Předtím, než Angiolini vůz prodal Buttonovi, investoval do jeho oprav asi tři čtvrtě milionu korun. Auto je tak podle všeho ve vynikajícím stavu. Cena 209 500 liber (tedy v přepočtu téměř 6,5 milionu korun) odpovídá jak stavu tak původu vozu.

Porsche 911 Carrera RS byla svého času nejrychlejším německým cestovním vozem vůbec. Plochý šestiválec s objemem 2,7 litru dával výkon 210 koní (150 kW) a při hmotnosti 1 075 kilogramů jí uděloval zrychlení na stovku zhruba za 6 sekund a maximální rychlost 245 km/h.

Automobilka měla vyrobit sérii pouze 500 vozů kvůli homologaci pro závody, nakonec ale díky velkému zájmu vzniklo již zmíněných 1 590 kusů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: