Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bentley chystá hybrid

Magazín

19.01.2012

Britská luxusní automobilka Bentley potvrdila slovy svého šéfa Dürheimera, že připravuje hybridní model. Ten se má zaměřit především na vysoký točivý moment, který je pro vozy Bentley tak tradičním parametrem.

Autor:Lukáš NovýFoto:

První hybridní Bentley bude pravděpodobně model současné řady Continental. Šéf Dürheimer potvrdil, že elektromotor se objeví jak ve spojení se šestilitrovým motorem W12, tak s novým čtyřlitrovým osmiválcem. Právě W12 je pro zástavbu hybridního ústrojí velmi vhodný, protože je díky své neobvyklé konstrukci velmi kompaktní.

Hybridní Bentley bude podle všeho plug-in hybrid a půjde ho dobíjet ze zásuvky. Dojez na baterie bude ale pouhých 25 až 30 kilometrů, to můžeme připsat především již tak extrémně vysoké hmotnosti britských aristokratických vozů.

Podle vyjádření představitelů automobilky již existují funkční prototypy hybridních modelů a ty se usilovně testují. To znamená, že uvedení není příliš vzdáleno a můžeme se ho dočkat během jednoho nebo dvou let.

Bentley je podobně jako jiné automobilky nucen nasazovat hybridní technologii kvůli tlaku Evropské unie na snižování emisí. Vysoký točivý moment elektromotorů ale výborně koresponduje s charakterem drahých luxusních vozů. A ostatně tichý provoz také.

Instalace hybridního ústrojí tak nebude pro Bentley rozhodně žádná ztráta a navíc v již tak vysokých cenách automobilů by zákazníci nemuseli příplatek za hybridní verzi zase tolik pocítit.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: