Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia R5 se změnila v upíra z Feratu a vyhrála Rally Bohemia

Reportáž

04.07.2016

Před 35 lety se v Mladé Boleslavi a okolí natáčel film Upír z Feratu. Škoda se rozhodla toto výročí uctít speciálním zbarvením závodní Fabie. Ta se podle filmové předlohy oblékla celá do černého, za volant usedl Jan Kopecký a vyhrál s ní víkendovou Rally Bohemia.

Černý lak, zlatá kola a červené F na kapotě závodní Škody Fabia R5 o uplynulém víkendu připomněly 35 let od natáčení filmu Upír z Feratu. Snímek od Juraje Herze byl v roce 1981 prvním českým hororem, hlavní roli v něm hraje vůz Škoda 110 Super Sport, přezdívaný Ferat. Filmový Ferat v závodě zvítězil, ze svých řidičů ale vysává krav. To novodobý Ferat s tělem Fabie si také dojel pro vítězství, posádce Kopecký/Dresler ale nijak neublížil.

Úvod Rally Bohemia 2016 poznamenala silná bouře, start první rychlostní zkoušky byl odložen kvůli popadaným stromům. Na úvod se dostal do čela Václav Pech s půlsekundovým náskokem na Kopeckého. Ten se ale hned ve druhé zkoušce přesvědčivým způsobem protlačil na čelo a průběžné první místo držel až do konce. V konečných výsledcích je Pech za ním druhý, na třetím místě s pak posádka Vlček/Žáková s Fordem Fiesta.

Jan Kopecký vyhrál Rally Bohemia počtvrté v řadě a pošesté celkově, čímž vyrovnal rekord Romana Kresty. Zároveň vyhrál všechny dosavadní letošní závody mistrovství ČR a je na nejlepší cestě obhájit loňský titul. V posledních dvou letech Kopecký s Fabií R5 vyhrál všech devět českých rally, ve kterých startoval. Mistrovství ČR pokračuje o víkendu 26. až 28. srpna tradičním závodem Barum Czech Rally Zlín.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: