Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot ukazuje, jak funguje systém Active City Brake v praxi

Reportáž

27.10.2015

Malá nepozornost a nehoda je na světě! Zvláště v hustém městském provozu o podobné drobné šťouchance není nouze. Systém automatického nouzového brzdění, který již mohou mít Peugeoty 108 a 208, a brzy ho dostane i model Partner, ale jim umí zabránit.

Francouzská automobilka Peugeot na polygonu kolínské továrny TPCA demonstrovala, jak tento systém funguje v praxi. Peugeot 108 se rozjíždí proti stěně demonstrující stojící vůz. Blíží se k ní, už to vypadá, že dojde ke srážce, ale malý vůz s rezervou zastavuje. Při nepozornosti tak Active City Brake dokáže sám zareagovat a za řidiče automobil sám zastavit, pokud z jakéhokoliv důvodu nereaguje on. To ale jen za podmínek, že nejede rychleji než třicetikilometrovou rychlostí a nedotkne se plynového pedálu. Systém ale pomůže i nad touto rychlostí, neboť dokáže snížit rychlost nárazu.

Systém Active City Brake, který používá k detekci překážek laserový snímač malého dosahu za čelním sklem, se dodává v balíčku společně se systémem pro signalizaci neúmyslného opuštění jízdního pruhu AFIL. Při konfigurování vozu si ho lze u modelu 108 objednat u verzí Allure a Allure Top! za 13 500 Kč (u Škody Citigo je podobný systém k dispozici již za 4100 Kč). U větší 208 stojí podle provedení 6500 nebo 11 900 Kč a u modelu Partner 8000 nebo 15 000 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: