Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový český supersport R200: „erko“ 21. století vychází z Audi R8 a svítí světly z Bentley a Lamborghini

Fascinace

21.04.2015

Legendární Škoda 130 RS a jeho snížený okruhový předchůdce Škoda 200 RS se dočkaly své moderní interpretace R200.

Postaral se o ní mezinárodně uznávaný český designér Petr Novák (Novague), který spojil své síly s Markem Hoffmannem, majitelem společnosti Kovovýroba Hoffmann. Ta se specializuje na prototypovou a malosériovou výrobu lisovacích a tvářecích nástrojů a karosářských dílů pro renomované výrobce jako Bentley, Volkswagen či Volvo.

Tvary zajímavé novinky byly do značné míry ovlivněny dárcem orgánů, jímž je první generace Audi R8 s atmosférickým motorem 4,2 l V8 s výkonem 316 kW, a to ve spojení s manuální šestistupňovou převodovkou. Z „erosmy“ retrospektivně laděný model R200 vychází z 90 %, disponuje tedy i pohonem všech kol. Až na střechu jsou ale všechny povrchové karosářské díly nové, a to z hliníku (blatníky, dveře, přední kapota) nebo karbonu (přední maska, víko motoru).

Z karbonu jsou mimo jiné i vnitřní dveřní panely. Kůží obšitá palubní deska byla rovněž upravena a volant pochází od Porsche.  Na voze najdete i řadu dalších prvků z vozů koncernu VW. Kupříkladu světlomety jsou z luxusního sedanu Bentley Mulsanne, koncová světla pak ze supersportovního Lamborghini Gallarda. Jízdní výkony nejsou uváděny, neměly by se ale nějak výrazněji lišit od Audi R8.

V plánu je série necelých třiceti aut, v cenové hladině od 7 milionů Kč. Během letošního roku firma oslovit zákazníky a během příštího všechny objednané vozy vyrobit a dodat. Zájem oba společníci, kteří kvůli tomuto projektu vytvořili společnost Hoffmann & Novague, očekávají zejména z České republiky, ale rovněž z Německa, Nizozemska či Velké Británie. R200 bude vznikat jen jako nový vůz, s úpravami ojetých Audi R8 se nepočítá.  Po ukončení tohoto projektu oba společníci plánují další automobilové projekty.

Kupé R200 je možné až do 11. května vidět v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: