Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce Wraith: ladění Novitec přináší 707 koní

Premiéry

02.12.2014

(+ 25x foto) Všechna tabu padají a nezávislé ladičské společnosti vylepšují i vozy, jichž úpravy byly donedávna zapovězeny. Divize Spofec, patřící pod Novitec, představuje vlastní adaptaci velkého kupé Rolls-Royce Wraith…

Automobily značky Rolls-Royce zůstávají málem z těch, jež si jejich majitelé kupují zpravidla pro jejich osobité kouzlo. Nicméně nástup modelu Wraith rozšířil klientelu Rolls-Royce i k těm, kteří k tradici přistupují řekněme jinak. Spofec připravil pro ušlechtilý dvanáctiválec sadu modifikací, jež upravují mapy řízení vstřikování a zapalování a zvyšují plnicí tlaky v sání dopovaném dvojicí turbodmychadel. Díky tomu výkon agregátu Rolls-Royce Wraith narostl až na 707 koní (527 kW) a točivý moment na mamutích 986 Nm, což je o 84 koní, resp. 186 Nm více než ve standardním provedení.

Nejvyšší rychlost zůstala zachována na elektronicky omezené hranici 250 km/h, ovšem doba potřebná pro zrychlení z 0 na 100 km/h se u tohoto mohutného vozu zkrátila na 4,2 s. V souvislosti s tím Spofec modifikoval také podvozek, jenž se dočkal především posílené brzdové soustavy s uhlíko-keramickými brzdami. Pneumatické pérování v novém nastavení snižuje pro efekt světlou výšku o 40 mm při rychlostech pod 140 km/h, při rychlostech vyšších zůstává světlost beze změn.

Speciální dvaadvacetipalcové lité ráfky mohou být lakovány stříbrnou, matově černou nebo titanovou barvou a obouvají pneumatiky Pirelli o rozměrech 265/35 vpředu a 295/30 vzadu. Na první pohled si všimneme sady aerodynamických doplňků v čele s výraznějším předním nárazníkem, jenž dle tvrzení výrobce účinně snižuje vztlak ve vyšších rychlostech. Za zmínku stojí také nástavce předních blatníků a decentní spoiler na zádi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: