Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Askaniadesign bude nový supersport ze Záporoží

Premiéry

01.12.2014

Zatím teprve v první fázi vývoje se nyní nachází nový supersportovní automobil. Vzniká na jihovýchodě Ukrajiny…

Ukrajinské Záporoží se proslavilo především výrobou lidových automobilů ZAZ, ovšem nyní tam chystají vůz zcela jiné kategorie. Společnost Askaniadesign Carstyling Studio připravuje supersportovní automobil, k němuž jsou ale zatím k dispozici pouze počítačové rendery. A na nich nový vůz nevypadá vůbec špatně, otázkou však samozřejmě zůstává, zda se jej jeho autorům podaří dostat do výroby. Tento model není prvním z dílen zmíněné firmy, rozhodně doporučujeme navštívit jejich Facebook. Firma jej právě spustila a ukazuje na něm i své starší projekty.

O technické stránce nového supersportu zatím nic nevíme, nicméně šéf projektu Roman Sukhorukov slibuje, že se pod kapotou dočkáme „velkého překvapení“. Záporožská továrna byla založena již v roce 1863 německým investorem A. J. Koopem pro výrobu zemědělské techniky. Prvním automobilem, jenž pak nesl přezdívku Záporožec, se stal ZAZ-965 kombinující technické vlivy Fiatu 600 a VW Brouk a sériově se vyráběl od roku 1960. Poslední vlastní konstrukcí byl i u nás známý ZAZ-1102 Tavria a v současnosti továrny v Záporoží slouží především jako výrobní haly pro asijské automobilky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: