Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renaultu Captur se vyrobilo už 300 tisíc kusů

News

01.12.2014

Továrna ve španělském Valladolidu jede naplno. Malý crossover Renault Captur se zde vyrábí teprve rok a půl a už vzniklo 300 tisíc exemplářů.

Zájem o Renault Captur výrazně předčil očekáváním francouzské automobilky, prodeje jsou zhruba dvojnásobné proti původním předpokladům. Továrna Valladolid proto jede na třísměnný provoz. Prvních 100 000 kusů Renault vyrobil za půl roku od spuštění výroby loni v dubnu do listopadu. Nyní jsme o rok dále a Capturů už po světě jezdí celkem 300 000.

Captur je nejprodávanějším malým SUV v Evropě. V segmentu, kde působí 13 modelů, drží tržní podíl 23 %. Ze všech SUV se lépe prodává už jen Nissan Qashqai. Automobilka proto může zpětně hodnotit uvedení Capturu jako prozíravý tah. Dříve ve stejné továrně vyráběla podobně velké MPV Modus, kterých se za deset let vyrobilo celkem 645 tisíc kusů, v posledních letech výroby to ale bývalo méně než 50 tisíc ročně.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: