Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda v Essenu zabrnká na sportovní strunu

Premiéry

26.11.2014

Značka Škoda Auto se o tomto víkendu na veletrhu sportovních a tunikových vozů v Essenu blýskne celou řadou novinek. K vidění budou zástupci všech jejích řad s výjimkou Superbu.

Essen Motor Show letos proběhne v termínu 29. listopadu až 7. prosince. Škoda Auto na tomto největším německém veletrhu tuningu, motoristického sportu a sportovních vozů vystaví celou řadu novinek. Svoji německou premiéru si tam odbude sériová Škoda Fabia Combi a k vidění budou řady Citigo, Yeti a Rapid Spaceback v provedení Monte Carlo, ovšem prim mají hrát speciální kreace. Pod heslem Ryzí emoce se Škoda Auto pokusí návštěvníky veletrhu přesvědčit o tom, že nestaví auta pouze rozumem, ale také srdcem.

V expozici bude znovu k vidění působivý „speedster“ Škoda CitiJet, jenž se objevil již letos na Wörthersee. Odvozen je ze sériového minivozu Škoda Citigo a kromě otevřené karoserie vyniká také dvoubarevným lakováním, šestnáctipalcovými ráfky a přepracovaným interiérem s audiosoustavou 300 W a osvětlením LED reagujícím na právě přehrávanou hudbu. Ani prototyp Škoda Yeti Xtreme nebude horkou novinkou, přesto se pokusí zaujmout hlavně matově šedým lakem se žlutými detaily, speciálními litými koly, novým předním nárazníkem, světly LED či rozšířenými lemy blatníků.

Zmínit je třeba světovou premiéru koncepční studie závodního speciálu Škoda Fabia R 5, jež se má stát předobrazem oficiálního soutěžního modelu Škoda Auto. O pohon se postará modifikovaný, přeplňovaný čtyřválec s objemem 1,6 l a homologace typu Fabia R 4 by měly proběhnout do poloviny příštího kalendářního roku.    

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: