Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 530Le: První mnichovský plug-in hybrid je určený jen pro Čínu

Představení

25.11.2014

Novinka řady 5 značí vstup BMW do segmentu hybridů s dobíjení baterií z rozvodné sítě. Navzdory označení 530Le ale nečekejte nic víc než čtyřválec.

Pouze v prodlouženém provedení (odtud písmeno L v názvu) a jen v Číně se bude prodávat sedan BMW 530Le. Ten je prvním plug-in hybridem s logem mnichovské automobilky. Jeho hnací ústrojí, výkonnostně srovnatelné s běžným třílitrem, kombinuje dvoulitrový benzinový čtyřválec s turbem o výkonu 180 kW a elektromotor. Celkový výkon je 203 kW.

Hybridní sedan ujede čistě na elektřinu 58 km, díky tomu se může pochlubit normovanou spotřebou 2,1 l/100 km a emisemi CO2 jen 49 g/km. Výkon elektromotoru automobilka nezveřejnila, je ale známo, že stačí na dosažení rychlost 120 km/h. Standardem je osmistupňový automat ZF.

Výroba v Číně bude zahájena začátkem příštího roku. Stejný systém pohonu by se měl brzy objevit i v evropské verzi BMW X5.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: