Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda 6: Facelift přinese pohon všech kol

Představení

21.11.2014

Japonská automobilka odhalila modernizaci svého největšího modelu. Přináší výraznější vzhled a technická vylepšení, v čele s možností pohonu 4x4.

Po stránce vzhledové se žádná revoluce nekoná, Mazda jednoduše sladila exteriér své řady 6 s novějšími modely, zejména Mazdou 3. To znamená zejména nástup výraznější chromované lišty v masce chladiče a novou grafiku LED denních světel. Zároveň s tím se zmenšily mlhovky v předním nárazníku. Úpravy vzhledu podtrhuje nový design kol a dvě barvy karoserie ze vzorníku Mazdy 3.

Došlo ale také na několik technických změn. Mazda se chlubí o 10 % lepším odhlučněním interiéru a dále lepšími sedadly, zavedením elektronické parkovací brzdy a rozšířením výbavy o head-up displej. V kombinaci s automatickou převodovkou se navíc bude nabízet volič jízdních režimů.

Nejzajímavější novinkou, která ale zatím byla potvrzena jen pro japonský trh, je kombinace dieselového motoru s pohonem všech kol. Vzhledem k oblibě této varianty u konkurenčních modelů na evropských trzích je ale téměř jisté, že se dostane i k nám.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: