Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar F-Type nově s manuálem, čtyřkolkou a silnějším motorem pro roadster

News

19.11.2014

Sportovní řada Jaguaru se představuje v nových verzích. Od jara uspokojí příznivce ručního řazení i ty, kdo mají vysoký výkon neodmyslitelně spojený s pohonem všech kol.

Kombinace silného motoru, pohonu zadních kol a manuální převodovky byla u Jaguaru naposledy k vidění v minulém století. Nyní se vrací, a to ve sportovní řadě F-Type ve spojení se šestiválcovými motory. Nově vyvinutý šestistupňový manuál je alternativou k osmistupňovému automatu ve verzích F-Type a F-Type S, které mají třílitrový motor s kompresorem o výkonu 340 k/250 kW nebo 380 k/280 kW. Nová převodovka snižuje cenu o 46 tisíc Kč.

Druhou novinkou je pohon všech kol pro verze F-Type S a F-Type R (5,0 l V8 s 550 k/404 kW). V tomto případě je automat standardem a cena je proti „zadokolce“ vyšší o 180 tisíc korun. U osmiválce trakce všech kol zkrátila akceleraci na stovku o desetinu na výsledných 4,1 s, maximální rychlost zůstává elektronicky omezena na 300 km/h.

K dalším změnám patří výraznější tvar hliníkové kapoty motoru, nahrazení hydraulického posilovače řízení úspornějším elektrickým a změna nabídky barev karoserie a designu kol.

4T33eg0gANo

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: