Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chrysler 300 přiváží nový vzhled, o SRT přišel…

Facelift

19.11.2014

(64x foto) Po třech letech od zahájení výroby americký Chrysler modernizoval svůj sedan. Stalo se tak přesně 60 let od premiéry původního modelu Chrysler C-300.

Novodobý Chrysler 300 byl představen v roce 2005, kdy nahradil i z našich silnic známý typ 300M. Druhá generace následovala pět let později a do Evropy se vozí jako Lancia Thema. Zcela nová generace byla posunuta až na rok 2018, takže ta současná si bude do té doby muset vystačit s faceliftem, jenž byl dnes oficiálně uveden na právě probíhajícím autosalonu v Los Angeles.

Přepracované přídi vévodí výrazně zvětšená maska chladiče, jež spolu s upraveným nárazníkem a novými sdruženými svítilnami dávají modernizované verzi Chrysleru 300 dojem náležitosti k ostatním soudobým Chryslerům, zejména pak k řadě 200. Základní rysy karoserie zůstaly zachovány, ovšem dílčí retuše se dotkly většiny jejích prvků včetně zadního nárazníku a koncových svítilen LED.

Při pohledu do interiéru zaznamenáme přítomnost otočného voliče nové osmistupňové samočinné převodovky, jež nahradila dosud používanou šestistupňovou skříň s voličem ve tvaru T. Modifikace se dotkly nastavení podvozku, konvenční kapalinový posilovač řízení pak byl nahrazen elektrickým, jenž řidiči umožňuje vybírat mezi provozními režimy Comfort, Normal a Sport.

Středu přepracovaného přístrojového štítu dominuje sedmipalcový multifunkční displej, na středu palubní desky pak najdeme dotykový monitor s úhlopříčkou 8,4 palce. Multimediální systém byl samozřejmě vylepšen a nově se může postarat o připojení WiFi. Díky připojení pro chytré telefony můžete dokonce skrze telefon na dálku odemykat a startovat motor. Šestiválec Pentastar V6 3,6 l je dostupný ve výkonových verzích 292 a 300 koní (218, resp. 224 kW), osmiválec HEMI V8 5,7 l pak nabízí 363 koní (271 kW). Špičková verze SRT z nabídky bohužel mizí, zůstane ale prý k dispozici pro vybrané trhy s levostranným provozem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: