Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda CX-3 je nejmenším SUV z Hirošimy

Premiéry

19.11.2014

(50x foto + video) Automobilka Mazda právě v Los Angeles představila sériové provedení svého kompaktního SUV CX-3. A sluší mu to!

Značka Mazda pokračuje ve své důsledné modelové obměně. Po vozech Mazda3 a Mazda6, a dnes již také po novém kompaktu Mazda2, přichází na řadu obohacení nabídky typem, který dosud v paletě chyběl. Stává se jím zcela nový model Mazda CX-3, jenž míří do stále oblíbenějšího segmentu malých crossoverů. Po stylistické stránce nejde o žádné překvapení, vůz pokračuje ve firemním stylu Kodo. CX-3 na první pohled připomíná nejvíce právě již zmíněný typ Mazda2, jehož prodeje mají startovat v nadcházejících týdnech.

Přídi opět dominuje robustní pětiúhelníková maska chladiče, jejíž spodní část je rámována masivní chromovanou lištou, jež prostupuje až do sdružených svítilen. Těšit se můžeme na soubor známých prolisů v čele s linkami na kapotě a v bočních dveřích, ale také v dané kategorii prakticky povinné plastové obklady podběhů, prahů a spodních částí nárazníků. Nezvykle jsou řešeny sloupky C, jejichž oblouk se ostře kříží s prostupující hranou spoileru nad zadním oknem.

Zcela nová Mazda CX-3 má stejný rozvor náprav jako Mazda2 (2 570 mm), ovšem je 4 275 mm dlouhá a 1 550 mm vysoká. Pohon zajistí známé zážehové čtyřválce SkyActiv-G 2,0 l ve dvou výkonových stupních (v USA v kombinaci výhradně se samočinnou převodovkou SkyActiv-Drive), v Evropě se objeví také vznětový čtyřválec SkyActiv-D 1,5 l, jenž slavil premiéru v kompaktu Mazda2. Standardem má být pohon předních kol, připlácet bude možno za pohon všech kol. V evropských dealerstvích se novinka začne objevovat v průběhu nadcházejícího jara.

mplNwpeFESA

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: