Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi Prologue: Pětimetrové kupé si bere na mušku Mercedes

Představení

19.11.2014

Koncept Audi Prologue je předobrazem zvažované řady Audi A9. Zároveň představuje techniku, která dosud v sériových Audi nebyla k vidění.

Design luxusního kupé je dílem nového šéfdesignéra Marca Lichteho. Ten dosud pracoval pro značku Volkswagen, kde je podepsán pod současnými modely Golf, Polo a Passat. Jeho první výtvor s logem Audi má s těmito Volkswageny jedno společné: design je výrazně expresivnější, než u stávající produkce ingolstadtské značky.

Svalnatá karoserie, která má v sériové podobě konkurovat Mercedesu S kupé, ukrývá techniku příští generace limuzíny A8. To znamená řízení všech kol, novou generaci LED světlometů a přepracovaný koncept interiéru, který sází na dotykové ovládání.

Pod kapotou 5,1 metru dlouhého konceptu se nachází osmiválcový motor 4,0 l TFSI ve své dosud nejsilnější verzi: má 445 kW (605 k) a 750 Nm. Akcelerace z 0 na 100 km/h by měla i díky použití pohonu všech kol trvat 3,7 sekundy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: