Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota Auris v pekelném převleku pro Los Angeles

Koncept

12.11.2014

Už příští týden vypukne autosalon v Los Angeles, pro který Toyota připravila specifický prototyp s označením Scion iM. Nejde přitom o nic jiného než o upravený evropský Auris...

Už na sklonku října jsme zaznamenali dvojici fotografií naznačující přípravy „něčeho speciálního“. Dnes Toyota tyto předpoklady potvrdila, když zveřejnila pár celkových pohledů na svoji novou studii Scion iM Concept. Odhlédneme-li od označení, jež by mohlo být jistou provokací jisté evropské automobilky, vyniká především odvážným stylingem a emblémy značky Scion, pod níž Toyota v USA prodává některé ze svých modelů.

Upravený pětidveřový hatchback Toyota Auris se dočkal přepracované přídě s rozměrným nárazníkem, v němž jsou kromě velkých vstupů pro vzduch k chladičům vestavěny také vertikálně situované mlhové světlomety členěné do tří segmentů na každé straně. Rozšířené blatníky kryjí devatenáctipalcové lité ráfky s nízkoprofilovými pneumatikami a rozměrné odvrtávané brzdové kotouče. Pérování je stavitelné a masivní prahové nástavce elegantně propojují tvarování předního a zadního nárazníku.

Při pohledu zezadu se nový Scion iM Concept vyznačuje střešním spoilerem a difuzorem v nárazníku, za zmínku stojí také úzká vnější zpětná zrcátka. Dojem celku dotváří speciální lakování v odstínu „Incrediblue“ s kontrastními, matově stříbřitými doplňky. O pohonné jednotce zatím žádné zprávy nemáme, chytřejší budeme příští týden.

Tagy:
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: