Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin: Lagonda se vrací jako impozantní Taraf

Premiéry

11.11.2014

Automobilka Aston Martin v Dubaji představila opulentní supersedan Lagonda Taraf. Mohl by konečně vzkřísit slavné jméno britské automobilové historie…

Značka Lagonda vyráběla své vesměs luxusní a rychlé automobily už od roku 1906. V roce 1947 ji koupil David Brown a spojil se svým Aston Martinem a v následujících letech pod značkou Lagonda vyjížděly zejména luxusní, sportovně střižené sedany. Hvězda Lagondy však v průběhu osmdesátých let začala pohasínat a posledních několik vozů pro zákazníky bylo dokončeno v roce 1994. Od té doby Lagonda čeká na své znovuzrození.

Po řadě více méně zákulisních či spekulativních informací se návrat Lagondy zřejmě skutečně přiblížil. V Dubaji byl totiž před několika hodinami představen pro středovýchodní zákazníky určený sportovní sedan Lagonda Taraf, o němž jeho tvůrci hovoří jako o „nejlepším z rychlých aut“. Podobně jako Lagondy v druhé polovině dvacátého století, i nová Lagonda po technické stránce vychází z Aston Martinu, konkrétně z jeho aktuální modulární platformy VH. Ta byla odvozena ze struktury modelu Aston Martin Vanquish, ovšem oficiálně prvním jejím nositelem se stal až v roce 2004 typ DB9.

Už při prvním pohledu na nízkou, poněkud hranatou tříprostorovou karoserii Tarafu je jasné, že stylisté čerpali z odkazu futuristického sedanu Lagonda z pera Williama Townse. Pod jménem Aston Martin Lagonda se vyráběl v letech 1976 až 1989, novinka bude vznikat v dílnách Aston Martin v Gaydonu (hrabství Warwickshire). V rámci dubajské prezentace šéf Aston Martinu Andy Palmer potvrdil, že v současnosti zvažují možnosti nabídnout nový Taraf také na jiných trzích. O pohonné jednotce se zatím nehovořilo, podle všeho půjde o upravený dvanáctiválec.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: