Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi Q3 RS přidává 30 koní, „na sto“ umí za 4,8 s

Facelift

06.11.2014

(33x foto a video) Značka Audi představila modernizované provedení svého kompaktu Q3. Standardní verze přichází se spotřebou sníženou až o 17 %, špičkové RS Q3 je pak ještě silnější a rychlejší.

Automobilka Audi představila facelift pro svoji řadu Q3. Jde o typický facelift se vším všudy, a tak žádné světoborné změny nečekejte. Na první pohled si všimneme zejména ostřeji řezané, na pohled ještě výraznější masky chladiče v duchu připomínajícím nedávno omlazenou řadu Audi A7 Sportback. Kompaktní SUV Audi Q3 se dočkalo přepracovaných hlavních světlometů s bi-xenonovými jednotkami a zdroji LED pro denní svícení. Za příplatek se můžete těšit na světlomety složené kompletně z LED (a to včetně zadních svítilen), jež zahrnují populární „dynamické blikače“ se sekvenčním rozžínáním jednotlivých LED.

Standardní verze malého SUV Audi Q3 budou k dispozici se třemi zážehovými motory TFSI a třemi vznětovými TDI, vždy s přímým vstřikováním a přeplňováním. Jde vesměs o známé koncernové konstrukce, jež ale díky dílčím modifikacím nabízejí až o 17 % nižší spotřebu paliva a bez výjimky plní připravovanou emisní normu Euro 6. Objem motorů je od 1,4 do 2,0 l a jejich výkony pokrývají rozpětí 120 až 220 koní (88 – 162 kW).

Vrcholné provedení Audi RS Q3 potvrzuje svoji pověst mimořádně dynamického stroje SUV. Pod svojí kapotou skrývá dále upravený zážehový pětiválec s objemem 2,5 l, jenž nyní dosahuje výkonu 340 koní (250 kW) a točivého momentu 450 Nm, což je o 30 koní a 30 Nm více než dosud. Nejvyšší rychlost zůstává omezena na obligátní hranici 250 km/h, nicméně čas potřebný pro zrychlení z 0 na 100 km/h se dle tvrzení výrobce snížil o 0,7 s na výsledných 4,8 s. Prodeje modernizovaného provedení řady Audi Q3 budou zahájeny v průběhu února nadcházejícího roku.

htd8ihs6qng

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: