Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia to má v testech Euro NCAP za pět


05.11.2014

Horká mladoboleslavská novinka získala podle právě zveřejněných výsledků posledních nárazových testů agentury Euro NCAP plný počet pěti hvězd. Zkoušky neukázaly prakticky žádné slabé místo.

Agentura Euro NCAP dnes zveřejnila nejnovější sérii nárazových zkoušek, kterou prošlo šest nových modelů pro evropské trhy. Nová Škoda Fabia v nich získala 81 % za ochranu dospělých cestujících, 81 % za ochranu dětí, 69 % za ochranu chodců a stejné hodnocení za asistenční systémy, což v úhrnu pohodlně stačilo na nejvyšší zisk pěti hvězd. Komisaři vysoce hodnotili tuhost karoserie a bezvadnou funkci bezpečnostních soustav, jež zajišťují ochranu cestujícím v míře typické pro nejlepší současné vozy tohoto segmentu.

Drobná výtka k nové Fabii míří k tvarování zadní části kapoty a tvrdým sloupkům A, což jsou místa předpokládaného kontaktu s hlavou sraženého chodce. Komisaři zároveň připustili, že opěrky zadních hlav by mohly lépe chránit krční páteř cestujících při zadním nárazu. Škoda Fabia je k dispozici s celou řadou moderních prvků aktivní bezpečnosti, jež se v rámci nejnovějších pravidel Euro NCAP sledují také. Zmiňme alespoň multikolizní brzdu, omezovač rychlosti, varování před hrozící únavou řidiče nebo samočinné brzdění v kritických situacích. Některé z těchto prvků nejsou dodávány standardně, proto je u Euro NCAP do hodnocení nezahrnuli.

Psali jsme: Škoda Fabia III poprvé oficiálně

Psali jsme: Nová Škoda Fabia: S klimatizací stojí od 239 900 Kč

Psali jsme: Škoda Fabia Combi je o 10 000 Kč dražší než hatchback

„Při vývoji nové generace modelu Škoda Fabia bylo naším cílem přivést do segmentu malých vozů vynikající úroveň bezpečnosti,“ uvedl k úspěchu Fabie člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje Dr. Frank Welsch. „Maximálním možným hodnocením v podobě pěti hvězd bylo dosažení tohoto cíle potvrzeno také ze strany nezávislých odborníků. Tento výsledek dokazuje, že nová Škoda Fabia je jedním z nejbezpečnějších malých vozů na trhu,“ dodává Dr. Welsch.

V této sadě testů dělaly nové Fabii společnost modely BMW řady 2 Active Tourer, Nissan Pulsar, Renault Mégane, Suzuki Celerio a elektrická Tesla Model S. Také většina těchto vozů byla hodnocena plným ziskem, Mégane se však musel spokojit s čtyřmi a Celerio jen s třemi hvězdami.

fP7hq-_o5-s

CsT5e4f6Uvg

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: