Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Takto by vypadalo nejzákeřnější auto na silnicích

News

29.10.2014

Které auto je to nejhorší? Takové, které má ty nejporuchovější součástky ze všech ostatních. Naštěstí žádné takové neexistuje.

Britská pojišťovna Warranty Direct sestavila zajímavou statistiku. Tato společnost nabízí pojištění servisních nákladů, které pak hradí za svoje klienty. Dá se říct, že nikdo jiný nemá lepší přehled o tom, co se na kterém autě kazí a kolik stojí opravy. Výsledkem myšlenkového experimentu je auto sestavené z těch nejproblémovějších součástek. Takový vůz by měl:

  • motor z předchozího BMW M5
  • poloosy a zavěšení kol z Audi RS 6
  • převodovku z předchozího Jeepu Grand Cherokee
  • elektroinstalaci z Mercedesu-Benz třídy R
  • brzdy z Fiatu Multipla
  • klimatizaci z prvního Seatu Alhambra
  • řízení z Chrysleru 300C

Firemní statistiky ukazují, že 40 % aut potřebuje alespoň jednou ročně do servisu na opravu. Průměrná cena jedné takové návštěvy je 350 liber, tedy asi 12 tisíc korun. Existují ale i servisní zásahy, které jsou stokrát dražší než tento průměr.

A existují také auta, která potřebují na zvedák kvůli některým dílům neobvykle často. Tři z deseti Mercedesů třídy R ročně postihne závada elektroinstalace, každý čtvrtý Fiat Multipla má během 12 měsíců problémy s brzdami, stejně časté jsou i závady motorů u BMW M5. Každému desátému Jeepu Grand Cherokee se jednou za rok pokazí převodovka, 10procentní je také pravděpodobnost závady řízení na Chrysleru 300C a 40 % všech Audi RS 6 potřebuje každý rok opravit něco na podvozku.

Auto, které by spojilo jmenované díly, by bylo co do spolehlivosti opravdovou noční můrou. Sluší se ale dodat, že v mnoha případech nutnost často jezdit do servisu pramení spíše ze způsobu používání než konstrukčních chyb.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: