Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki Jimny přichází s další sadou vylepšení

Český trh

28.10.2014

Dva roky po posledním faceliftu se model Jimny, vyráběný od roku 1998, dočkal dalších úprav.

Za 16 let se běžně stihnout ve výrobním programu vystřídat i tři generace modelu. U Suzuki Jimny je to ale jinak – nejmenší rámový off-road na trhu se do důchodu zatím nechystá. Má za sebou už dva facelifty (2005 a 2012) a nespočet dalších modernizací. Další přichází právě nyní.

Hovořit o třetím faceliftu by bylo přehnané, v Suzuki zkrátka změnili pár detailů a především sladili Jimny s novými předpisy. Tím máme na mysli instalaci systému měření tlaku v pneumatikách a rádce řazení. Obě funkce jsou od listopadu 2014 na evropských trzích povinné u všech nových aut. A když už jsou na pořadu úpravy modelu, změnily se i další věci: nový přístrojový štít a volant se inspirují u Swiftu, nabídka laků se rozšířila o tři odstíny z modelu S-Cross a vůz zdobí výraznější litá kola.

Na „hardwaru“ se neměnilo nic. O pohon se i nadále stará benzinová třináctistovka o výkonu 63 kW, která spolupracuje s přiřaditelným 4x4 a redukční převodovkou (obojí se aktivuje tlačítky). Nezměněna je i světlá výška 190 mm a nájezdové úhly 34°/46°. Cena v Česku zůstává 414 900 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: