Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Facelift Volkswagenu Jetta: Nové motory a volant z Golfu

Facelift

09.10.2014

Volkswagen v tichosti vylepšil model Jetta. Sedan na bázi předchozího Golfu dostal modernější motory a vylepšený interiér.

Zvenčí si změn spojených s faceliftem Volskwagenu Jetta možná ani nevšimnete. Nová je grafika světel, mezi nimi se nachází výraznější maska chladiče s větší porcí chromu a úpravy se dotkly také nárazníku. Všechno jsou to ale decentní změny.

Podobně je to i uvnitř. Volant, řadicí páka a panel klimatizace pochází z nového Golfu. Volkswagen tak částečně sjednocuje používané díly, nicméně třeba páčky pod volantem nebo přístrojový štít zůstávají i nadále původní.

Hlavní změnou proto nakonec je kompletní obměna motorů. Základní motor 1,2 l TSI má stejné parametry jako dosud (77 kW, 175 Nm), v souvislosti s přechodem na emisní normu Euro 6 se ale v Jettě objevuje jeho zcela nová generace se čtyřmi ventily na válec. Ze stejné konstrukční řady EA 211 jsou také dvě nové verze motoru 1,4 l TSI: 92 kW/200 Nm a 110 kW/250 Nm. První z nich nahrazuje stávající 90 kW/200 Nm, druhá je nástupcem provedení 118 kW/240 Nm, které kombinovalo turbodmychadlo a kompresor.

Zájemce o dieselový motor si může nově místo 1,6 l TDI objednat podladěné 2,0 l TDI. Jeho 81 kW je o čtyři kilowatty více než u předchozího motoru, točivý moment 250 Nm ale zůstává. Převodovky jsou pro něj vyhrazeny stejné jako dosud: pětistupňový manuál a sedmistupňové DSG. To je u dvoulitrového TDI zajímavá konstrukční novinka. Dosud nabízený dvoulitr 103 kW/320 Nm nahrazuje nová generace se 110 kW a 340 Nm, u ní jsou manuál i DSG nadále šestistupňové.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: