Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Juke Nismo RS: Divoký teréňák má 160 kW a samosvor

Představení

08.10.2014

Nová verze Nissanu Juke je ještě ostřejší. K přívlastku Nismo přidává zkratku RS, která značí sportovnější podvozek a 13 kW navíc.

V prosinci se do prodeje dostane ještě silnější a sportovněji zaměřená verze Nissanu Juke. Provedení Nismo RS doplní souběžně prodávaný Juke Nismo, pyšní se silnějším motorem, ostřejším naladěním podvozku, výraznějším designem a bohatší výbavou.

Přeplňovaný čtyřválec 1,6 l DIG-T posílil ze 147 na 160 kW. Verze s pohonem předních kol přidává také 30 newtonmetrů navíc, přes samosvorný diferenciál a manuální převodovku posílá na přední kola 280 Nm. Stejný motor by se měl objevit i v Nissanu Pulsar Nismo. Čtyřkolka, standardně doplněná bezestupňovou převodovkou Xtronic (pádly lze řadit mezi osmi přednastavenými převody), si zachovává svých 250 Nm jako v Juku Nismo.

Nismo RS má dále jiný výfuk s větším průměrem tlumiče, který mu dodává výraznější zvuk. Přední brzdy jsou u ostřejší verze větší (průměr kotoučů 320 místo 296 mm), dalším rozdílem jsou zadní kotouče opatřené vnitřním chlazením. Výkonnější brzdovou soustavu prozradí červené třmeny. Tyto úpravy doplňují znáčky RS, nový design LED denních světel, LED směrovky v zrcátkách a interiér v kontrastním černo-červeném provedení.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: