Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Renault Espace vypadá jako SUV, zhubl 250 kg a je o 20 % úspornější

Představení

06.10.2014

Po 30 letech se mění podstata řady Renault Espace. Rodinný model už není klasickým MPV, ale crossoverem, který spoléhá na design inspirovaný terénními vozy a luxusní výbavu.

Renault v páté generaci modelu Espace přináší zcela novou techniku. Využívá modulární platformu CMF, na níž jsou postaveny i Nissany Qashqai a X-Trail, přidává hliníkové dveře a kapotu motoru, plastové přední blatníky a odlehčená sedadla. Výsledkem je snížení hmotnosti o 250 kg, což představuje 13 % hmotnosti původního modelu. Také se o 10 % zlepšila aerodynamika, součinitel odporu činí 0,30.

Nabídku motorů tvoří tři šestnáctistovky, jen jediná z nich se objevila již v současných modelech – 1,6 l Energy dCi s 96 kW a 320 Nm. Silnější verze téhož motoru má dvě turbodmychadla, 118 kW, 380 Nm a je standardně spojena se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Benzinový 1,6 l Energy TCe je technicky odvozen od motoru v Renaultu Clio R.S. (a Nissanu Qashqai), má 147 kW a 260 Nm, přední kola také standardně roztáčí přes dvouspojkovou převodovku. Unikátní vlastností, která zlepšuje ovladatelnost i manévrování, je systém řízení všech kol 4Control.

Design exteriéru vznikl pod vedením Christopha Duponta. Sází na dynamické linky, které vzdáleně připomínají menší typ Captur a v detailech také velkoprostorový Scénic. Výrazným prvkem jsou LED světlomety a také masivní zadní sloupek s čirými koncovými světly.

Nabídka výbavy je rozsáhlá. Přináší mimo jiné 2. generaci multimediálního systému R-Link, barevný head-up displej,  audio Bose a celou paletu bezpečnostních asistentů. Luxusní materiály a maximální výbavu Renault soustředil do nové vrcholné verze, pojmenované Initiale Paris. 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: