Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki Vitara: Nová generace je menší, sází na výraznější styl

Představení

04.10.2014

Čtvrtá generace Suzuki Vitara přišla o přívlastek Grand – je totiž menší. Technicky vychází ze Suzuki S-Cross a bude konkurovat například Škodě Yeti.

Po devíti letech přichází zcela nové provedení Suzuki Vitara. Na délku měří 4175 mm, takže je o 12 cm kratší než stávající model – pětidveřová Grand Vitara dnes měří 4300 mm (v provedení bez náhradního kola na pátých dveřích). Technika vychází z modelu S-Cross, Vitara má však o 10 cm zkrácený rozvor na 2500 mm.

Se Suzuki S-Cross se shoduje nabídka motorů – dvě šestnáctistovky mají výkon 88 kW, benzinová dosahuje 156 Nm a má pětistupňovou převodovku, dieselová se 320 Nm spolupracuje se šestikvaltem. Standardem je nově pohon předních kol, za příplatek je elektronicky řízený systém Allgrip s možností volby pevného poměru rozdělení hnacích sil mezi přední a zadní kola. Světlá výška je slušných 185 mm.

Nová Vitara je prvním Suzuki, které má LED světlomety, radarové systémy – adaptivní tempomat a automatické nouzové brzdění – a systém pokročilé konektivity pro chytré telefony.

Prodej bude zahájen v polovině roku 2015, nová generace se bude vyrábět v Maďarsku společně s modely Swift a S-Cross. Nabídku bude tvořit jediná karosářská verze, pětidveřová s 375l zavazadlovým prostorem. S nástupcem třídveřové Grand Vitary ani s návratem verze kabriolet se nepočítá.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: