Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia III Combi: Kufr 530 litrů, v prodeji od ledna

Premiéry

01.10.2014

Jen pár týdnů pod odhalení nové Škody Fabia se představuje nová generace oblíbené verze kombi.

Škoda Fabia je nejprodávanějším malým kombi – ve dvou generacích se od roku 2000 už prodalo na 1,1 milionu kusů. Na úspěchy předchůdců chce od ledna 2015 navázat nová generace, která má světovou premiéru na autosalonu v Paříži.

Hlavní lákadlem je zavazadlový prostor: s objemem 530 litrů je o 25 l větší než u předchůdce. Pro srovnání konkurenční Renault Clio Grandtour uveze 443 l. Po sklopení zadních sedadel vznikne ložná plocha dlouhá 1,55 m a nad ní prostor o objemu 1395 litrů.

Už jsme Fabii řídili! Přečtěte si test nové Škody Fabia III

Nabídka motorů kopíruje hatchback, vynechá však základní litrový tříválec o výkonu 44 kW. Paletu šesti agregátů tedy tvoří tříválec 1,0 l MPI/55 kW, přeplňovaný benzinový čtyřválec 1,2 l TSI (66 a 81 kW) a tříválcový turbodiesel 1,4 l TDI (55, 66 a 77 kW). Základní provedení s nejslabším benzinovým motorem váží jen 1004 kg. 

Novinkou je elektromechanický posilovač řízení ale také celá řada komfortních prvků výbavy v čele s bezklíčovým odemykáním KESSY a rozhraním pro práci s mobilním telefonem MirrorLink, které nahrazuje přítomnost navigace. Jízdní vlastnosti vylepší standardně dodávané přibrzďování vnitřního kola v zatáčce XDS+.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: