Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Pulsar má kufr o objemu 385 litrů, nabídne jeden benzinový a jeden naftový motor


08.09.2014

Nový kompaktní Nissan přijíždí s rekordním rozvorem 2700 mm, LED světlomety a moderními úspornými motory.

Nissan Pulsar je po Qashqai a X-Trailu třetí letošní novinkou japonské automobilky. Jedná se o klasický pětidveřový hatchback, tedy model, který v evropské nabídce Nissanu už hezkých pár let chybí. Pulsar ale není zcela konvenčním modelem, proti konkurentům vyniká svými rozměry: je dlouhý 4387 mm a přitom má rozvor 2700 mm. To značí velký prostor pro posádku, zavazadlový prostor ale nebyl ochuzen, 385 litrů je solidní hodnota.

Na výběr jsou dva motory. Základem je turbodmychadlem přeplňovaný benzinový čtyřválec 1,2 l DIG-T o výkonu 85 kW. Tento motor Nissan nabízí již v crossoverech Juke a Qashqai, Pulsar ale přináší novinku v podobě možnosti zvolit vedle šestistupňového manuálu také bezestupňovou převodovku Xtronic (v takovém případě je ale maximální točivý moment snížený ze 190 na 165 Nm). Kombinovaná spotřeba 1265 kg vážícího benzinového Pulsaru činí 5,0 l/100 km, maximální rychlost je 190 km/h. Druhou možností je dieselový 1,5 l dCi s parametry 81 kW a 260 Nm, který dosahuje kombinované spotřeby 3,6 l/100 km.

Moderní technologie zastupují LED světlomety, panoramatický systém parkovacích kamer AVM, systémy sledování mrtvého úhlu a upozornění na neúmyslné opuštění jízdního pruhu, které využívají právě kamer AVM, nouzové brzdění nebo funkci Active Trace Control, která řízeným přibrzďováním kol zlepšuje ovladatelnost vozu v zatáčkách.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: