Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover Discovery Sport: Sedmimístná novinka je široká dva metry! [video]

Představení

04.09.2014

Nový nejmenší Land Rover se přejmenoval. Nyní tvoří společně s větším modelem Discovery jednu rodinu sedmimístných SUV. Na rozdíl od většího bratra však Discovery Sport vsadí výhradně na čtyřválcové motory a dočká se i základní verze s pohonem předních kol.

Projekt L550 má obchodní označení Land Rover Discovery Sport, ačkoliv ve skutečnosti je nástupcem druhé generace Land Roveru Freelander (L359), která se vyráběla od roku 2006 v celkovém počtu více než 250 tisíc kusů. Nový model má platformu LR-MS z Range Roveru Evoque, konstrukčně tedy vychází z techniky EUCD, která je základem Fordu Mondeo, ale i právě posledního Freelanderu.

Discovery Sport měří na délku 4599 mm, proti předchůdci tedy vyrostl o 10 cm, rozvor se natáhl o 8 cm na 2741 mm. Zároveň je „malé disco“ o necelé dva centimetry nižší (1724 mm) a především o 10 cm širší. Bez zrcátek měří 2069 mm! Bezprecedentní je také světlá výška, která dosahuje 239 mm.

K výrazným mezigeneračním změnám patří vyšší podíl vysokopevnostní oceli a hliníkových karosářských dílů, nová konstrukce zadního víceprvkového zavěšení kol a v případě dvou nejvýkonnějších motorů také adaptivní tlumiče. Discovery Sport je také prvním Land Roverem, který dostane pohon všech kol Haldex 5. generace.

Alternativou je úspornější systém Active Driveline. Ten v rychlostech nad 35 km/h z hnacího řetězce zcela vyřadí kardan a mezinápravovou spojku. Do režimu 4x4 se systém dokáže znovu uvést během 350 milisekund.

Interiér sází na moderní design i techniku. Ve výbavě se objeví osmipalcová dotyková obrazovka multimediálního systému nebo barevný head-up displej. Uspořádání interiéru označované 5+2 se vyznačuje posuvnou lavicí ve druhé řadě s nastavitelným sklonem opěradel.

Trojici motorů dostupných při uvedení na trh začátkem roku 2015 přebírá Discovery Sport z Range Roveru Evoque. Základem bude slabší dieselová čtyřkolka TD4 osazená 2,2litrovým čtyřválcem (110 kW, 400 Nm) s kombinovanou spotřebou 5,7 l/100 km. Silnější varianta SD4 je naladěná na 140 kW a 420 Nm, spotřeba se udává 6,1 l/100 km. Jediným benzinovým agregátem bude dvoulitr s turbem Si4, který má 177 kW, 340 Nm a nejrychleji se rozjede na 199 km/h. U něj je standardem devítistupňový automat ZF 9HP48, za který se bude u dieselových motorů připlácet jako alternativu k šestistupňovému manuálu Getrag M66.

Novinkou roku 2015 bude zcela nový dvoulitrový diesel vlastní konstrukce, který se nejprve objeví ve variantě eD4 s pohonem předních kol a manuální převodovkou. Pohonná jednotka z vývoje koncernu Jaguar Land Rover má 110 kW a 380 Nm, splňuje emisní normu Euro 6 a kombinovanou spotřebu stlačí na téměř neuvěřitelných 4,5 l/100 km.

k5onQsM89tI

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: