Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia III poprvé oficiálně. Má šmrnc!

News

19.08.2014

Ta tam je disproporce mezi šířkou a výškou, vykulený pohled předních světlometů či opticky těžké boky. Třetí generace Škody Fabia vypadá jako celek moderně a dynamicky. Míří tím hlavně k mladším zákazníkům.

Design pro 21. století

Škoda Fabia učinila po stránce designu veliký mezigenerační skok a oproti předchůdci vypadá skutečně jako z jiného světa. Samozřejmě lepšího. „Přitom v důležitých oblastech jsme vylepšili nabízený prostor. Zvětšili jsme kufr, který je tak největší v segmentu a prostor pro cestující je širší a delší, než dříve,“ říká Jozef Kabaň, šéfdesignér Škody.

Zepředu plní fabia všechny „předepsané“ prvky nových škodovek. Má tedy dominantní masku chladiče, logo na kapotě a hranaté světlomety s řadou LED pro denní svícení. Celkovým výrazem připomíná Volkswagen Polo, což však není na škodu.

Stejně jako všechny modely škodovky posledních několika let dostala fabia výraznou linii vedoucí od předních k zadním světlometům, která karoserii opticky odlehčuje. „Výrazná silueta s vysokou, ostrou „tornádo“ linií přidává modelu na dynamičnosti,“ doplňuje Kabaň. Efektu napomáhá ještě prolis na spodní hraně dveří. Boční blinkry se přesunuly do zrcátek.

Psali jsme: 5 důvodů, proč je Škoda Fabia nejúspěšnější škodovka

Psali jsme: 5 největších konkurentů pro Škodu Fabia III

Psali jsme: Je ostré RS opravdu mrtvé? Kolik toho uveze kombík? A co CNG?

Při pohledu z boku zaujme spodní také linie bočních oken, jejíž zalomení před C sloupkem navazuje na tradici Škody 110 R, Škody Garde či Škody Rapid, ale samozřejmě také na nejnovější octavii.

Zezadu se na třetí fabii projevil vliv původního modelu z roku 1999. Tvar zadního čela je mu velice blízký zejména díky uzavřené linii spojující páté dveře s konturami zadních světlometů a nárazníku. Světelný design se drží klasických céček.

Seznam kapitol

3,1 l/100 km není utopií

Nabídku motorů už jsme odhalili dříve, nyní má nicméně vše oficiální punc.

Základem je benzinový tříválec 1.0 MPI o výkonu 44 či 55 kW. O stupeň vyš stojí čtyřválec 1.2 TSI ve zcela novém provedení, který dosáhne na 66 či 81 kW.

Naftu bude spalovat výhradně tříválec 1.4 TDI ve verzích 55, 66 a 81 kW. Nejúspornější verze Škoda Fabia Greenline má mít kombinovanou spotřebu 3,1 l/100 km.

Všechny motory plní normu Euro 6 a už v základu mají systém stop-start a schopnost rekuperovat brzdnou energii.

Seznam kapitol

Bezklíčový přístup a další výbava

Z uvolněných fotografií je možné vyčíst, že Škoda Fabia III dostane za příplatek bezklíčový přístup, přední a samozřejmě i zadní parkovací senzory nebo automatický brzdný systém na bázi radaru známý z octavie.

V interiéru zůstávají výškově stavitelné přední pásy, které často nejsou standardem ani u násobně dražších vozů. Tlačítka infotainmentu se přesunula nad ovladače ventilace.

Zákazníci si budou moci vybírat mezi třemi stupni výbav a 15 odstíny laku, které půjde kombinovat s různou barvou střechy a vnějších zpětných zrcátek. Široké možnosti individualizace zasáhnou i interiér.

Oficiální premiéru Škoda Fabia oslaví na zářijovém autosalonu v Paříži. Budeme u toho.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: