Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Expedice Nordkapp, den čtvrtý: Octavia ujela na jednu nádrž 1804 km!

Info

07.08.2014

Protože dojezd na palubním počítači ještě neukazoval nulu, rozhodli jsme se projet Stockholmem a natankovat až za ním.

Startu do čtvrtého dne jsme tedy ujeli ještě cca 40 km až k čerpací stanici na dálnici za Stockholmem, nedaleko městečka Upplands-Väsby. Tam jsme po ujetí 1 804 km na první nádrž natankovali až po hrdlo a spotřeba podle tankování nám vyšla na krásných 2,79 l/100 km. Byli jsme spokojeni i s tím, že jsme na první nádrž ujeli více než polovinu vzdálenosti na Nordkapp. To jsme ale ještě nevěděli, co nás čeká.

Chcete vědět více o expedici? Psali jsme: Se Škodou Octavií na dvě nádrže až na Nordkapp

Po natankování vystřídal Lukáš v řízení Marka, který ještě projel Stockholmem, a od prvních kilometrů si stěžoval, že si připadá, jako kdyby vezl kovadlinu. Spotřeba tomu odpovídala, s velkými obtížemi ji stáhl na 2,9 l/100 km dle palubního počítače. Poté převzal řízení opět Marek a na kratší trase se nedostal ani pod 3 l/100 km. Ve Švédsku nenabízejí žádnou prémiovou naftu, ta standardní pravděpodobně není aditivovaná a rozdíl je opravdu velký. I když nám zbývá méně než polovina, dojezd na Nordkapp bude boj.

Večer jsme odstavili auto u čerpací stanice při cestě, abychom nenajížděli zbytečné kilometry a dodávkou odjeli hledat místo na stanování. Po několika kilometrech a ptaní se dvou místních lidí, jsme našli krásné místo u zátoky moře, kde jsme postavili stany. S vědomím, že navigace ukazuje o 200 km více, než je udávaný dojezd, se ale neusínalo snadno. Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.

S dalším pokračováním cestopisu se přihlásíme opět na stránkách www.autohit.cz.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: