Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin Vanquish a Rapide S: S osmistupňovým automatem klesne spotřeba pod 10 l/100 km

Představení

06.08.2014

I výrobce opulentních dvanáctiválců se musí snažit. Aston Martin přichází s novou převodovkou, která snižuje spotřebu a současně zlepší akceleraci.

Po dvou letech od uvedení modelu Vanquish přichází Aston Martin s balíkem technických úprav. Původní šestiltirový motor AM11 o výkonu 560 k (410 kW) nahrazuje nová verze AM29, která má 576 k (424 kW), o 10 Newtonmetrů víc (630 Nm) a zároveň je úspornější.

Menší Aston Martin V12 Vantage S Roadster má 573 koní a jede až 323 km/h!

S nový motorem je spojena také nová převodovka. Skříň Touchtronic III má osm rychlostí, proti předchozí šestistupňové převodovce Touchtronic 2 je kompaktnější, řadí rychleji a má větší rozsah převodů. Výsledkem je v případě Vanquishe nejlepší akcelerace v historii značky: z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy, tedy o tři desetiny rychleji. Čtyřdveřový Rapide S se se stejným motorem a převodovkou zlepšil ve sprintu o půl sekundy na 4,4 s.

Aston Martin Vanquish

Oba modely shodně vykazují kombinovanou spotřebu 9,1 l/100 km, to je o 11 % lepší hodnota než u stávajících verzí. Zároveň se zvýšila maximální rychlost, odpoutala se od 300kilometrové hranice a u obou modelů dosáhla na metu 200 mil v hodině, tedy 320 km/h.

Modernizované Astony se dále dočkají tužšího naladění podvozku, nových odstínů laku karoserie a Rapide S přidá i výkonnější brzdovou soustavu.

Aston Martin Rapide S

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: