Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

S Octavií na Nordkapp, den druhý: Už jsme ve Skandinávii

News

04.08.2014

V neděli 3. 8. vyjely posádky Expedice Nordkapp 2014 z Hannoveru, kde nocovaly v hotelu. Škoda Octavia GreenLine však byla přes noc zaparkovaná na čerpací stanici u dálnice, aby nemusela zajíždět do města a najíždět tak zbytečné kilometry.

První problém přišel hned ráno, protože Marek Tomíšek, řidič expediční Octavie GreenLine, nahlásil špatné souřadnice místa parkování, a tak účastníci chvíli bloudili. Naštěstí se podařilo rychle najít správný směr a krátce po osmé hodině vyrazit s Octavií směrem na Dánsko.

Cesta do Dánska probíhala bez problémů až za město Kolding. Za ním byla plánovaná zastávka na oběd a 2 km před sjezdem začala kolona. I tak ale Lukáš Kubiena, který na tomto úseku řídil, dosáhl při snaze o úspornou jízdu krásné spotřeby 2,6 l/100 km dle palubního počítače.

Odpoledne se ujal řízení Marek Tomíšek. Zpočátku jel mimo dálnici, aby se vyhnul zmíněné koloně, což bylo náročnější, ale i přesto to vypadalo na stejný výsledek jako u Lukáše. Po poslední zastávce ale přišlo stoupání, které udělalo své a spotřeba stoupla o desetinu na 2,7 l/100 km, což je i hodnota průměrné spotřeby od startu. Díky tomu vypadá reálně, že se podaří dojet do Stockholmu na jednu nádrž, což je první cíl.

Cílem dnešního dne se stalo místo na venkově ve Švédsku, cca 30 km za Öresundským mostem, který expedice tento den překonala. Vzhledem k pozdním hodinám už účastníci nehledali ubytování, ale postavili stany, jelikož ve Skandinávii je možné stanovat téměř kdekoli.

Podaří se dojet až na nejsevernější cíp Evropy s jediným dotankováním? Sledujte www.autohit.cz, kde naleznete další zprávy z rekordní cesty!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: