Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

5 největších konkurentů pro Škodu Fabia III

News

30.07.2014

Nová Fabia se začne prodávat ještě před koncem roku. Přinášíme seznam pěti aut, na která si bude muset dávat pozor.

Segment malých aut je v celoevropském měřítku nejžádanější. Proto vytvořit nový úspěšný model této kategorie není žádná legrace. Konkurence je ostrá, zákazníci tlačí na nízkou cenu a současně žádají co nejlepší auto. Namixovat všechny vlastnosti tak, aby novinka vynikla mezi soupeři, měla konkurenceschopnou cenu a k tomu ještě zbývala pro výrobce a dealery přiměřená marže, to je opravdu náročný úkol.

Připravili jsme seznam pěti malých hatchbacků, které budou nejvýraznějšími konkurenty nové Fabie. Každý z nich má rozhodně co nabídnout, proto tyto modely patří k nejprodávanějším jak u nás, tak v celé západní Evropě.

Ford Fiesta

Čím Fabii potrápí? Fiesta překonává ostatní konkurenty jízdními vlastnostmi. Navíc má výrazný dynamický design a širokou škálu osmi motorů od základního 1,25 l/44 kW po sportovní Fisetu ST se 134 kW.

Kde bude na Fabii ztrácet? Se silnějším motorem nebo lepší výbavou se cena rychle přehoupne přes 300 000 Kč. Fiesta také zaostává co do prostoru na zadních sedadlech a velikostí zavazadlového prostoru.

Seznam kapitol

Renault Clio

Čím Fabii potrápí? Renault vsadil na pestré možnosti individualizace. Tradičně vynikající je poměr ceny a výbavy. Vyrábí se také praktické kombi a hned dvě sportovní verze – cenově dostupné Clio GT a výkonnější Clio R.S.

Kde bude na Fabii ztrácet? Má méně místa na zadních sedadlech a celkově těsnější interiér. Běžná nabídka zahrnuje jen dva benzinové motory a jeden turbodiesel ve dvou různých výkonových verzích.

Seznam kapitol

Peugeot 208

Čím Fabii potrápí? Moderní a výrazný design ukrývá prostorný interiér. K silným stránkám patří také pohodlná sedadla, dobrý výhled z vozu a nízká spotřeba u všech nabízených motorů, benzinových i dieselových.

Kde bude na Fabii ztrácet? Atypická architektura palubní desky nemusí vyhovovat každému. Slabinou Peugeotu 208 je také naladění podvozku, tlumení nerovností je v dané třídě aut pod průměrem.

Seznam kapitol

Seat Ibiza


Čím Fabii potrápí? Španělský sourozenec Fabie může bodovat dynamičtějším designem, nižšími cenami a nabídkou osvědčených motorů. Seat totiž bude i nadále prodávat motory z druhé generace Fabie, v čele s oblíbenou čtrnáctistovkou. Existuje i jako kombi!

Kde bude na Fabii ztrácet? Nevýhodou Ibizy jsou laciné materiály v interiéru a v některých ohledech zmatené rozmístění ovládacích prvků. Atraktivní vnější linie také omezují vnitřní prostor v oblasti hlavy.

Seznam kapitol

Volkswagen Polo


Čím Fabii potrápí? V koncernové hierarchii je Polo nad Fabií, proto nabídne pokročilé prvky výbavy, kterých se Škoda nedočká. Provedení interiéru i jízdní vlastnosti patří mezi malými vozy na špičku.

Kde bude na Fabii ztrácet? Volkswagen je dražší a počet nabízených verzí na českém trhu je značně omezený. Již tradičně neexistuje verze kombi, tady se o zákazníky Škoda popere jen se Seatem a Renaultem.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: